Průvodce výběrem
ergometrů


Ergometr  >  Proč ergometr magnetic?

Proč ergometr magnetic?

Při výběru ergometru se můžete setkat s pojmem magnetický ergometr, nebo magnetic ergometr. Co to znamená?

Pojem magnetický ergometr (nebo ergometr magnetic) se uvádí kvůli použitému brzdnému systému ergometru. Magnetický brzdný systém najdete u většiny prodávaných ergometrů.

Jak funguje magnetický brzdný systém?

Odpor při šlapání vytváří stálý magnet, který mění polohu vůči setrvačníku a tím se mění i brzdný účinek. Výhodou je tichost brzdy a dlouhá životnost.

Dokonalejším, ale dražším systémem je indukční (elektromagnetická) brzda (označovaná také jako EMS). Pro běžné domácí použití stačí rotoped s magnetickou brzdou, pokud chcete investovat do kvality, ergometry s indukční brzdou koupíte za více než 20 tisíc korun.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 14. 3. 2013


Další novinky

Je lepší kolo a ergometr, nebo běh?

Mnohé internetové fórum řeší, zda je lepší cyklistika, nebo běhání. Vyjadřují se k tomu rekreační i profesionální sportovci. Jisté je, že sport má být především zábavou, a tak by měl být všestranný.

2. 8. 2016

Ergometr je dobrá volba i pro cvičence s vyšší váhou

Pan František uvedl v recenzi, že je prostorově výrazný člověk se 180 kilogramy váhy. Chtěl se však zapojit do fyzické aktivity, aniž by přitom ohrozil své zdraví. Zvolil recumbent - robustní ergometr - a se svou volbou je spokojen.

7. 7. 2016

Co nabízí nejnovější generace ergometrů?

Pravidelný pohyb je nezbytný pro udržení tělesného i psychického zdraví. K jeho zajištění v pohodlí domova je velmi žádaný ergometr. Seznamte se s možnostmi nejnovější generace těchto fitness strojů.

5. 4. 2016

Jak správně doma cvičit na ergometru?

Hlavní výhodou ergometru je, že má elektronické ovládání zátěže, takže se plynule přizpůsobí vaší aktuální tepové frekvenci. Je ideální pro rehabilitační cvičení a udržení kondice v jakémkoliv věku.

23. 3. 2016

všechny novinky